Ознака: Милан Калиниќ

Сцена

Крвава сцена: Актерот Милан Калиниќ се степа со навивач!

Пред почетокот на вечното дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан во „мајсторката“ од полуфиналето во АБА-лигата беше забележана немила сцена во Пионир, каде што се случи тепачка меѓу навивачите. Во […]

Сцена

СУДОТ СО ПОТЕРНИЦА ГО БАРА МИЛАН КАЛИНИЌ

Прекршочниот суд во Белград распишал две потерници по водителот Милан Калиниќ затоа што не се јавувал на рочиштата за изречување на пресудите и казните. Калиниќ продолжил да се однесува непримерно […]

Сцена

Ќерката на Милан Калиниќ е вистинска убавица

Попуарниот водител и актер Милан Калиниќ често објавува фотографии од својата ќерка и добива позитивни коментари.Имено Теа од ден на ден станува се поубаво девојче, па Милан се подготвува да […]

Сцена

Сите се подбиваат со Милан Калиниќ: Има нова фризура

Тој повторно успеа да привлече огромно внимание, но не се извајаното тело.  Неговите снимки од теретана имаат најмногу прегледи, но најновата објава на профилот на Милан Калиниќ најверојатно ќе биде […]