Ознака: Милан Поповиќ

Сцена

Милан Поповиќ ја пријави Северина за семејно насилство

Адвокатскиот тим на поранешниот партнер на Северина Вучковиќ, Милан Поповиќ ја пријавил познатата хрватска пејачка во Центарот за социјална заштита поради семејно насилство. Обвинението се заснова на и-мејл што пејачката […]

Сцена

Средба на Северина Којиќ и Милан Поповиќ надвор од судницата

Вчера почна новата школска година, а меѓу возбудените првачиња годинава во училиштните клупи се најде и Александар (6), син на пејачката Северина Којиќ (46) и бизнисменот Милан Поповиќ (51). За […]

Сцена

Поранешниот на Северина ја срамни со земја заедничката вила вредна 2,5 милиони евра

Бизнисменот Милан Поповиќ пред три недели ја срамни со земја луксузната вила во која планирал да живее со поранешната сопруга Северина. Имено „кралот на бакарот“ како што го нарекуваат многумина […]

Сцена

Северина, Милан Поповиќ и Марија Каран ќе слават нова година во ист клуб

  Можеби неверојатното се случи. Како што веќе знаеме, за новогодишната ноќ, Северина ќе настапи во белградскиот клуб „Магацин“.   Но она што во моментов привлекува големо внимание е фактот […]

Сцена

Милан искрено: Северина е моето злато, мојата прва и последна љубов!

Тоа беше крајот на најголемата врска на просторите на поранешната Југославија. Деновиве, откако вревата за крајот на љубовта помеѓу Милан и Северина конечно стивна, српскиот бизнисмен реши да даде интревју […]

Сцена

Северина даде зелено светло – Милан Поповиќ конечно го виде својот син

Како што веќе знаеме, хрватската пејачка Северина деновиве се наоѓа во Белград. Таа отпатува во српската престолнина првпат по раскинувањето со Милан. Целта на нејзината посета беше доделувањето на наградите […]

Сцена

Северина и Милан се смирија?!

По се изгледа дека се случи невозможното – Северина и Милан се смирија. Откако ја разбрануваа целата јавност со нивното раскинување и прекинување на свршувачката, најпознатиот пар на Балканот реши […]