Ознака: милена дравиќ

Сцена

Од нивната сличност ќе се наежите: Внуката на Милена Дравиќ се појави на модна ревија – неверојатно личи на својата тетка

Вечерта, на 45. модна недела во Белград вчера била посветена на актерската дива Милена Дравиќ. Ревијата посветена на познатата актерка, имала и посебна гостинка, внуката на актерката. Верица Дравиќ која […]

Сцена

Првиот сопруг на Милена Дравиќ се појави на погребот

Српската актерка Милена Дравиќ вчера беше погребана во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта покрај својот сопруг Драган Николиќ. На погребот присуствуваше нејзиниот прв сопруг, режисер и сценарист Пуриша […]

Сцена

Погребана Милена Дравиќ

Дивата на српското и екс-југословенското глумиште Милена Дравиќ денеска беше погребана во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград. На погребот присуствуваа бројни нејзини колеги, пријатели и почитувачи, […]

Сцена

Милена Дравиќ ќе биде погребана во петок покрај сопругот Драган

Комеморацијата по повод смртта на српската актерка Милена Дравиќ, како што јавуваат српските медиуми, е закажана во петок во 12 часот. Познатата српска актерка ќе биде погребана истиот ден во […]

Сцена

Почина легендарната српска актерка

Ноќеска во Белград на 79 година од животот, почина легендарната српска и југословенска глумица Милена Дравиќ, после долга и тешка болест. Дравиќ починала во Клинички центар на Бежаниска коса, каде […]

Балкан Црна хроника

Почина Милена Дравиќ -една од најголемите филмски актерки

Големата српска актерка и филмска легенда, Милена Дравиќ почина синоќа во Клиничко болничкиот центар на Бежаниска коса во 79 година од животот, дознава српски “Блиц“ од Здружението на драмски актери на […]

Сцена

Милена Дравиќ заврши во болница и се наоѓа во лоша здравствена состојба

Славната српска актерка Милена Дравиќ (76) е хоспитализирана во една приватна болница во Белград каде и се вршат испитувања.На српската актерка по смртта на сопругот Драган Николиќ здравјето ѝ е […]

Сцена

Милена Дравиќ во инвалидска количка!

Иако добро се држела по смртта на сопругот, Драган Николиќ, актерката Милена Дравиќ очигледно попуштила.Славната актерка пред неколку дена била забележаба во инвалидска количка на аеродром во Париз, каде дело […]