Ознака: миленичиња

Tweet Вести

Владата донесе одлука за измена на карантинот за сопственици на миленичиња

Владата донесе одлука за измена на карантинот за сопственици на миленичиња На денешната седница донесовме измени на уредбата за ограничено движење за да им се излезе во пресрет на домашните […]

Живот

Клонирање на миленици во Кина за сопствениците да не тагуваат

Во лабораторија во Кина се клонираат мртви домашни миленичиња за сопствениците да не тагуваат. Минатата недела се клонирало првото маче, наречено Гарлик, пренесува „Метро“. Сопственикот на Гарлик, 24-годишниот Хуанг Ју, […]

Видео

Видео: Неговиот сопственик се онесвестил на улица. Тоа што го направило КУЧЕТО е невидено досега

Овој сопственик на куче се онесвестил на улица. Малото кученце останало да го чува се додека дошла полицијата и брзата помош, потоа тоа било тргнато на страна со цел да […]

Видео

Видео: Погледнете како би изгледале пријателите кога би биле миленичиња

Животот со мачка или куче може да биде многу интересен. Но дали некогаш сте размислите како би изгледале вашите пријатели кога би имале особини на овие домашни миленичиња? Погледнете го […]