Ознака: Миле Јанакиески

Вести

За Груевски 1 ипол година затвор, а за Миле Јанакиески условна казна

За Груевски 1 ипол година затвор, а за Миле Јанакиески условна казна Судот ги прогласи за виновни обвинетите во случајот за нарачаните шамари во Центар. Првата казна за Миле Јанакиески […]

Вести

„Шамари во центар“ се бара затвор за Груевски и Јанакиески, додека се повлече обвинението против Рангелова

„Шамари во центар“ се бара затвор за Груевски и Јанакиески, додека се повлече обвинението против Рангелова. Рангелова го повика на дуел Мицковски за да се расчистат обвинувањата пред македонската јавност. […]

Вести Издвојуваме

Што е всушност случајот ТАЛИР?? За што се работи??

Што е всушност случајот ТАЛИР?? За што се работи?? Во случајот обвинети се поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ексгенералниот секретар на владата, Кирил Божиновски, поранешниот министер за транспорт и врски, […]

Вести

 „БЕТОН“ ДА ПЛАТИ 190 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЧАРТЕР ЛЕТОВИ ЗА ПАТНИЦИ ВО НЕДЕЛА – нови разговори објавени на Јутјуб

 „БЕТОН“ ДА ПЛАТИ 190 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЧАРТЕР ЛЕТОВИ ЗА ПАТНИЦИ ВО НЕДЕЛА – нови разговори објавени на Јутјуб На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ и денеска продолжи објавувањето на […]

Избор на уредникот

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април Александар Василевски-Нинџа во своето сведочење денес пред обвинетите Трајко Вељаноски, поранешен претседател на […]

Вести

Почна судењето за „Шпанските скали“

Почна судењето за „Шпанските скали“ (фото: Миле Јанакиески и Димитар Димовски) Десет години потоа „Шпанските скали“ се незиградени и на нивното место Шилегов или како што беше речено некои совесни граѓани […]

Македонија

Судот одреди притвор за Јанакиески и седуммина осомничени, за двајца мерка за претпазливост

Судија на претходна постапка им одреди мерка притвор од 30 дена на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и седуммина осомничени во предметот познат во јавноста како “Шпански […]