Ознака: милионер

Занимливости

Го дуплираше милионот: Ивана од Скопје докажа дека чуда се случуваат

Младата натпреварувачка Ивана од Скопје е првата учесничка која докажа дека чудата навистина се случуваат, како во нејзиниот случај. Сепак, тоа што храброста не беше нејзината силна страна, а веруваше […]

Занимливости

Зема големи пари на „Милионер“, а одговорот го знаеше зашто на тоа место ја изгубил ногата

Натпреварувачот Герет Кендал ги воодушеви сите кога во квизот „Кој сака да биде милионер“ освои 125 илјади фунти, одговарајќи точно на прашањето кај се наоѓа замокот Уркухарт затоа што таму […]

Вести

Милионер од Алжир ке ги плаќа казните за жените кои ќе добијат казни за носење бурка во Австрија

Во Австрија од 1. октомври стапува на сила законот со кој што се забранува носење на бурки и никаба, а казната ќе изнесува 150 евра.Меѓутоа, милионер од Алжил, Рачид Неказ, […]

Видео

Ќе имаме ли вечерва прв милионер во „Се или нешто“?

Вечерва на Сител телевизија во 18 часот ве очекува навистина забавно шоу со Лила Филиповска и нејзинaтa учесничка Андријана во „Се или нешто“.  Учесничката постојано отвораше големи износи, со што […]

Живот

Млада девојка се омажила за пензионер милионер, а потоа дознала нешто ужасно! И не го оставила

Се запознале преку сајт каде постари мажи бараат љубов, а потоа испаднало дека дедото е милионер. Но, наскоро открила ужасна тајна, која може да ги пикне во затвор, но не […]