Ознака: милијардер

Занимливости

Бројот на милијардери во европските земји, еве колку има Македонија

Чешкиот картограф и матеметичар Јакуб Мариан на својата интернет страница објави карта којашто го прикажува бројот на милијардери во секоја европска земја во 2018 година. Мапата е заснована на податоци […]

Сцена

Ријана бремена од милијардер?

Американските медиуми наголемо пишуваат за бременоста на Ријана.Имено, гласините почнаа да кружат откако пријателите на пејачката забележале дека таа премногу се здебелила и дека со неа нешто чудно се случува. […]

Занимливости

ДЕНЕС Е НАЈБОГАТИОТ КИНЕЗ: Стекнал богатство од идеја за која му велеле дека е глупава

Сега тој е најбогатиот човек во Кина, но неговиот пат кон успехот не бил ниту малку лесен.Џек Ма е основачот на познатата страна за трговија на интернет, а неговата веб страна […]