Ознака: минатата седмица

Македонија

Минатата седмица рекорден број на заразени со морбили

Само минатата седмица се регистрирани нови 126 заразени со морбили. Тоа е најмногу досега од почетокот на епидемијата, а повеќе од половината се од градови од внатрешноста на земјата. Бројот […]

Живот

Минатата седмица 975 случаи на грип, еден починат 

Изминатата седмица е регистриран еден смртен случај од компликации од грип. Се работи за 63-годишен пациент од Кавадарци, кој имал срцеви заболувања и починал на Клиниката за инфективни болести и фебрилни […]