Ознака: Мина Јоксимовиќ

Сцена

Тој му е вкусот: Јована сите ја знаете, а знаете ли како сега изгледа првата жена на Жељко Јоксимовиќ?

Мина Јоксимовиќ е ќерка од првиот брак на еден од најпопуларните пејачи во регионот, Жељко Јоксимовиќ. Таа наследила извонреден талент за музика од нејзиниот татко, кој допрва треба да го […]

Сцена

Гените се чудо: Ќерката на Јоксимовиќ запеа и ги остави сите без здив, а кога ќе видите кој ја пофали ќе сфатите

Братот на пејачот Жељко Јоксимовиќ сподели видео од ќерката на пејачот во која открива колку е горд на својата внука Мина Јоксимовиќ која ги покажа завидливите вокални способности. Мина покажа […]

Сцена

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ изгледа како темпирана бомба: Го наследи талентот од татко и, а нема да поверувате со што се занимава

Популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ со сегашната сопруга има три деца, но од претходниот брак со поранешната сопруга Весна има ќерка. Станува збор за Мина која е најстара од сите четири […]

Филм

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ објави фотографија во бикини

Пејачот Жељко Јоксимовиќ од својот прв брак има ќерката Мина,која очигледно израснала во вистинска убавица.Мина Јоксимовиќ многумина ја паметат како симпатично девојче со голем талент за музика,меѓутоа на мажите им […]

Сцена

Жељко Јоксимовиќ објави прекрасна вест!

Жељко Јоксимовиќ уште еднаш покажа колку е среќен со своето семејство и наследниците.Мина Јоксимовиќ, ќерката на поп-ѕвездата, го слави својот 22-ри роденден, а пејачот со фотографија од својата миленичка и […]