Ознака: Министерство за правда

Вести

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА ЌЕ БАРА ЕКСТРЕДИЦИЈА НА ИГОР СПАСОВ ОД СОФИЈА

Да не била девојката која го пријавила за насилство, бугарската полиција немаше да го најде осуденикот, поранешниот специјалец Игор Спасов кој македонското министерство за внатрешни работи го бара со потерница […]

Балкан

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на Палевски

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо иако голем број од македонските медиуми денес објавија дека тој вчера на аеродром бил приведен […]

Вести Македонија

Ќе се намалуваат трошоците за нотар и извршител

Владата ги прифати предлог – законите за изменување и дополнување на законот за извршување и на законот за нотаријат кои ги предложи Министерството за правда.  Со ова ќе се намалат […]