Ознака: мини

Кулинарство

Децата ќе ги обожаваат! Ролат мини пици

Идеални за појадок, вечера или вкусна закуска. Брзо се подготвуваат и се превкусни!Состојки: Тесто600гр. брашно10 лажици зејтин2 лажички сол1 лажица шеќер40 свеж квасец300мл топла водаФил200гр. шунка100гр печурки200гр кашкавал100мл кечапоригано, сусам […]