Ознака: минск

Свет

Пресврт во Белорусија: Лукашенко вели дека ќе има нови избори

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјави денеска дека во земјата ќе бидат организирани нови претседателски избори, но кога ќе бидат прифатени измените во уставот, пренесува Спутник.  – Ние мора да […]

Вести

Масакар во Минск: Со моторна пила убиле жена

Маскирани мажи упаднале денес во трговски центар во Минск и започнале крвав поход. Повредиле неколку лица, а една жена убиле. Шокираните очевидци велат дека напаѓачите со моторна пила и секира […]

Останати спортови

Металург против Динамо Минск во осмина финалето во ЛШ

Металург, за противници во осмина финалето во Лигата на шампиони ги добија ракометарите на Динамо Минск, беше одлучено со ждрепката која во вторникот се одржа во седиштетот на ЕХФ во […]