Ознака: миранда кер

Сцена

Само Миранда Кер може да облече ваков фустан во бременоста

Таа облече парче кое многу трудници не би се осмелиле да го ископираат. Убавата Миранда Кер и во бременоста остана верна на својот беспрекорен стил, а ја задржа и витката фигура. […]

Сцена

Бил баш романтичен? Миранда Кер открива како ја запросил новиот дечко

Познатата манекенка е верена за основачот на Снепчет и прв пат опишала како ја запросил…Таа одлучила со светот да сподели како изгледал моментот кога Еван Спигел ја запросил. „Дали очекував? […]

Сцена

Миранда Кер вели дека Орландо ѝ признал дека се срами од фотографиите каде што е гол

Сите ги видовме фотографиите од одморот на Орландо и Кејти во Италија, каде тој весла на даска за сурфање целосно гол.Миранда Кер, изјавила дека нејзиниот поранешен сопруг ѝ кажал дека […]

Мода

Какви нозе, каков стајлинг; на оваа жена никој не може да и одолее

  Ние не сме единствени кои Миранда Кер ги полуди со нејзината совршеност. Интернет пребарувачот Bing откри дека токму таа е најбараната убавица на интернет.Кој е во тек со модните […]

Мода

Инспирирајте се од слаткиот стил на Миранда Кер

Преубавата Миранда Кер во последно време ги достигнува границите со совршенство,а нејзиниот препознатлив моден стил и ја носи титулата Кралица на уличната мода. Сега таа го започнува својот најнов ангажман […]

Сцена

Миранда Кер е новото заштитно лице на Манго

По Кејт Мос, позирањето за овој супер бренд и припадна на анѓелот Миранда Кер. Шпанскиот бренд до сега го рекламираа Наоми Кембел, Клаудија Шифер, Скарлет Јохансон, Ева Херцигова, Кристи Турлингтон, […]