Ознака: Мирка Велиновска

Вести

Велиновска: Се мислат за победници, иако со стопостотна сигурност им предвидувам брз пад во бездна

Се мислат за победници. Иако со стопостотна сигурност им предвидувам брз пад во бездна. Фатум, ем карма. Вака завршува секој фашистички проект. Оти е противчовечки, шишува новинарката колумна Мирка Велиновска […]

Вести

Анализа на Мирка Велиновска: Народниот гнев беше испровоциран од една квислиншка банда, која глуми легална партија

Влегувањето на народ во Собранието, па и тепањето, се реакција на збир од криминални акции во континуитет на божемните разумни и ,,храбри“ избалансирани и ,,модерни“ кобајаги политичари. Хорското осудување на […]

Вести

МИРКА ВЕЛИНОВСКА ОТКРИВА АКЦИЈА НА ЦИА: Со „Волшебникот од Оз“ да се ликвидира ВМРО и да се смени „режимот“

Kога пред почетокот на активирање на бомбите на Зоран Заев, лично од тогашниот премиер Никола Груевски нацијата дозна за операцијата „Пуч“ и за странските замешателства во македонските безбедносни состојби користејќи […]

Вести

Откриен идентитетот на агентот за кој пишуваше Мирка Велиновска

Веќе трет ден како колумната на Мирка Велиновска објавена во дневниот весник „Дневник“ под наслов „Агентот Тесла ќе лета за Вашингтон како личен багаж на Бејли“, предизвикува бура реакции и […]

Колумни

Велиновска: Агентот Тесла ќе лета за Вашингтон како личен багаж на Бејли!

Во Македонија се рашетаа ЕУ-соросоидите Могерини, Туск, Хан и Kарл Билт. Завршија како употребени куртони. Еди Рама и Хашим Тачи како последни Соросови оази и дувла на наркомафијата, европска депонија и […]

Колумни

НИТУ ИВАНОВ ЌЕ ГО СКРШАТ НИТУ ЦРВЕНО-ЖОЛТАТА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ЗАМОЛЧАТ

Од дрон се гледа што се случува кога теренот го брани и чува шумарот. Ловокрадците, дрвосечачите и пироманите, шверцерите и одметниците стануваат нервозни оти одеднаш се потенцијален плен. Па се […]

Вести

Велиновска: Ако случајно дојде американска цокула во Македонија, тоа ќе биде само за да го спроведе Бејли на судење

-Ако случајно дојде американска цокула во Македонија, тоа ќе биде само за да го спроведе Џес Бејли на сослушување и судење во Вашингтон, пишува новинарката Мирка Велиновска во својата најнова […]