Ознака: Мирослав Илиќ

Сцена

Се пишуваше дека доживеал прединфарктна состојба, сега се огласи пејачот и кажа што е вистина

Српските медиуми пренесуваат дека познатиот пејач Мирослав Илиќ доживеал прединфарктна состојба. Пејачот се огласил по овој повод и истакнал дека таквите вести не се вистинити. -На лист сешто се пишува, […]

Сцена

Срамно: Мирослав Илиќ им ги пцуел мајките на соработниците

Легендарниот пејач Мирослав Илиќ неколку минути пред излегувањето на бина им дал инструкции на своите музичари, и во таа прилика им упатил и навреди.  Полната сала Сава центар желно го чекала […]

Вести

Мирослав Илиќ со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Браќа Македонци, сакајте ја својата земја!

Балканската ѕвезда Мирослав Илиќ во ексклузивно интервју за ТВ Нова упати поддршка за Македонците и повика да ја сакаме Македонија како што тој ја сака своја земја.– Мојата порака би […]

Сцена

Одлука што ја чекаше ЦЕЛА ЕСТРАДА: Судот конечно пресуди во случајот на Мирослав Илиќ и неговиот вонбрачен син!

Пејачот Мирослав Илиќ јасно кажа дека не сака да направи ДНК анализа за да утврди дали тој е биолошки татко на Девин, кој со неговата мајка Мирјана Антоновиќ неодамна дојде […]

Сцена

Штотуку помисливме дека работите се стишија: Поранешната љубовница на Мирослав Илиќ го зададе најголемиот удар до сега!

Мирјана Антоновиќ, која тврди  дека на српскиот пејач Мирослав Илиќ му  родила дете, вели  дека во книгата која наскоро  ќе ја објави ќе објави  дури и  детали од животот за […]

Сцена

Изведбата на песна од Мирослав Илиќ на овие Казахстанци стана ХИТ на социјалните мрежи!

Група уметници од Казахстан на отворањето на споменикот на казахстанскиот поет Замбил Забајев испеаја популарна песна од Мирослав Илиќ.Висока делегација од Казахстан на чело со претседателот Нурсултан Назарбајев, престојува во […]

Сцена

ШЕГИТЕ СКАПО ГО ЧИНЕА: Мирослав Илиќ одлучи да се брани по скандалот!

Мирослав Илиќ за српски Информер реши да проговори за скандалот кој деновиве се провлече низ медиумите дека познатиот фолкер сакал да ја силува својата колешка Лепа Брена во хотелот „Славија“ […]