Ознака: мир

Сцена

Со години страдаше од депресија, дури после 50 години ја пронајде својата среќа и мир

Таа беше на врвот на музичката сцена и една од најплатените музички ѕвезди. Но, Џенет Џексон (52) откри дека не била среќна сè до неодамна. Вели дека се борела и […]

Занимливости

Фикусот дома не смее да стои на одредени места – носи пари, мир и среќа

Омилената куќна билка на многумина фикусот, според Фенг Шуи носи многу среќа, здарвје и благосостојба во домот. Сепак, важно е и каде ќе биде поставена оваа билка во домот. Според […]

Вести

За мир на Балканот, Македонија веднаш во НАТО

Силно ја поддржувам иницијативата на поранешниот премиер Никола Груевски за Македонија да стане членка на НАТО без понатамошно одлагање. Македонија веќе се има истакнато со рекордна поддршка на операциите на НАТО, дури и […]

Вести

Кој е Тимоти Лес, авторот на спорниот текст за Балканот

Анализата   на политичката ситуација на подрачјето  на западен Балкан која Тимоти  Лес ја објави  во престижното  списание  Foreign Affairs крена голема бура во  регионотАвторот  смета  дека Западот   треба да одстапи  […]

Занимливости

Приказна за 4-ТЕ СВЕЌИ: Одвојте МИНУТА и прочитајте – Нема да зажалите!

Во една просторија четири свеќи гореле полека. Било тишина и можел да се чуе нивниот разговор.Првата свеќа рекла: „Јас сум МИР – луѓето не успеваат да ме сочуваат, нема потреба […]