Ознака: митинзи

Вести

Дванаесетти ден од изборната кампања: Распоред на митинзи

Партиите и коалициите кои со свои кандидати учествуваат на претстојните парламентарни избори денеска на 12-тиот ден од изборната кампања ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата стартуваат: Ова е агендата на митинзи

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“, денес ќе одржат митинг во Охрид на градскиот плоштад со почеток во 19:00 часот.Во продолжение погледнете ја целата агендата на митинзи. Во продолжение […]

Вести

Заев и на Албанците во скопско на митинзи во училиштата им нуди редефинирање на Македонија

Јавноста уште не може да се соземе од шокот предизвикан од ветувањата на Зоран Заев пред албанската дијаспора во Швајцарија, а функционери на СДСМ по социјалните мрежи веќе наголемо се […]

Вести

Закажани се првите митинзи на партиите

Изборната кампања официјално започнува во понеделник на 21 месецов. Партиите веќе се подготвуваат за своите први митинзи.Владејачката ВМРО-ДПМНЕ како и претходните години првиот митинг ќе го одржи во Охрид. СДСМ […]