Ознака: Митко Чавков

Вести

Митко Чавков итно пренесен во приватна болница – влошена неговата здравствена состојба

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков откако ноќта ја поминал во штипската модуларна болница, попладнево е веќе спроведен во приватна болница во Скопје. Директорот на Затвор-Штип, Мики […]

Македонија

Доставен извод од катастарот дека Чавков не поседува вила на Халкидики, правдата ќе се бара во Стразбур

Адвокатот на осудениот поранешен директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Митко Чавков, Сашко Дуковски, до судот достави извод од катастарот на Халкидики. Со него се потврдува дека Чавков не поседува […]

Македонија

Чавков и уште четворица осудени за 27. април бараат да се бранат од слобода

Осудените за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 бараат до правосилноста на пресудите да се бранат од слобода, пренесе “Сакамдакажам.мк.“ Митко Чавков, кој беше осуден на највиоска казна […]

Избор на уредникот Издвојуваме Историја

Филип Петровски пред година дена ги предвидел работите во ВМРО со 90 проценти точност

На 14ти јануари, скоро пред цела година дена Филип Петровски дал визија за работите во ВМРО-ДПМНЕ. Сега кога се чита овој статус може да се забележи дека над 90 проценти […]

Македонија

Чавков не бара амнестија

Митко Чавков, поранешен директор на БЈБ не поднел барање за амнестија, соопшти утрово неговиот адвокат, Сашко Дукоски пред почетокот на денешното рочиште за “крвавиот четврток“. Дукоски рече дека Чавков сакал да […]

Вести

Давидовиќ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ ја презел командата од МВР на 27 април

Адвокатот на обвинетиот Александар Василевски Нинџа, чија одбрана денеска на судењето за 27 април откри нови моменти за тоа како бил организиран упадот во Собранието,  Звонко Давидовиќ рече дека по […]

Вести

Што му пишал Груевски на Вељаноски пред упадот во Собранието?

Ден пред 27 април и влегувањето на народот во Парламентот Груевски му пишал на Вељановски. Сево ова сега излегува на површина во текот на судењето бидејќи обвинителството изведува докази од […]