Ознака: Митко Јанчев

Живот

Синот на градоначалникот Митко Јанчев тешко повреден во сообраќајка

Во сообраќајна несреќа што ноќеска се случила во Кавадарци тешко е повреден синот на  градоначалникот, Митко Јанчев. Според информациите на “Независен“, четиринаесетгодишното момче се возело на мотоцикл, а по несреќата […]

Коментари

Кој му се заканува со убиство на Јанчев? И за што?

Во драматично телефонско јавување во емисијата „Отворено“ на ТВ24 градоначалникот на Кавадарци изјави дека му се заканувале по живот на него и неговото семејство. Притоа имаше потешкотии да изговори течни […]

Вести Македонија

Нов раскол во ВМРО , столицата на Мицковски разнишана

Кавгата помеѓу Потпреседател на ВМРО Митко Јанчев и тн Претседател на ВМРО Мицковски добива нов правец. Разидување по однос на едно од најголемите прашања за Македонците,  референдумот за самоукинување. Мицковски […]

Коментари

Дали Јанчев е новиот миленик на странците и наследник на Мицковски

Од добро упатени извори внатре во Белата палата на ВМРО-ДПМНЕ добивме шокантна информација. Веќе наголемо се зборува дека Јанчев, попознат како газда на Кожувчанка е можниот наследник на Мицковски. Се […]