Ознака: мицкоски

Вести

МЕТА: Мицкоски му се жали на осудениот Кичеец дека го снимиле додека бил на средба со осомничениот Камчев

МЕТА: Мицкоски му се жали на осудениот Кичеец дека го снимиле додека бил на средба со осомничениот Камчев Фото:ЈУТЈУБ Христијан Мицкоски, во разговор со осудениот за случајот „Рекет“ Зоран Милески […]

Македонија

Сезона е на одмори, да фаќаме сеир каде ќе летуваат Заев, Мицкоски и министрите

Премиерот, Зоран Заев, од денеска, според најавите од Влада заминува на одмор. Прво ќе летува во Охрид, а потоа заминува во Грција. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по вчерашниот празник […]

Вести Коментари Македонија

Членовите на ВМРО-ДПМНЕ поради Силјановска се спремаат за бојкот!

Следејќи ги социјалните мрежи после изборот на кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ огромен број на членови повикуваат на бојкот на престојните претседателски избори. Незадоволството на членството од изборот на Гордана […]

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најде консензуален кандидат со СОРОС?

Вчера ВМРО-ДПМНЕ на конвенција го избираше кандидатот за претседателските избори. Оскудни 550 делегати по мерка на раководството гласаа за нивниот кандидат. До сега во историјата на ВМРО-ДПМНЕ ова е најмалиот […]

Македонија

Мицкоски ја растури белградската агентура, тврди Зеколи

Политичкиот аналитичар и екс амбасадор на Македонија, Арсим Зеколи, смета дека со вчерашниот потег лидерот на опозицијата растурил систем контролиран од Белград кој трае 3 децении. “После 30 години глума […]

Издвојуваме

Наведната глава сабја не ја сече! Денеска ќе гледаме перформанс, а за Бојкот во друга прилика

Пак паднавте во севдах од „лидериштето“ клиенти. Ви се поклонил на колена. Бравос. Голема работа е тава. Па сепак јас сметам дека наместо лажно да се поклонува вистински треба да води. […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Мицковски поим нема кого има околу себе. Партијата е избушена како швајцарско сирење

Ова е фејсбук статус на Филип Петровски во кој се открива дека еден висок функционер на ДПМНЕ до неодамна бил симпатизер на Заев и активно го споделувал на својот профил. […]

Избор на уредникот

Лидерот на ДПМНЕ со млитав говор го спласнува моралот на народот

Македонскиот народ ја покажа лубовта кон својата земја се собра во голем број. Но лидерот на ДПМНЕ со неговиот нежесток блед говор ќе го спласне моралот на Македонецот. Можеби се […]