Ознака: Мичиген

Вести

Дете во градинка пукало во негови другарчиња

Во градинка во Дирнбор во американската сојузна држава Мичиген, вчера дете од претшколска возраст, пукало со пиштол во две дечиња на возраст од три години.Повредените дечиња се во критична состојба. […]

Живот

Тој живее повеќе од една година со вештачко срце во ранец!

Веќе 555 дена, Американецот Стен Ларкин живее со „вештачко срце“, што го носи во својот ранец секој ден, пренесува сајтот ScienceAlert.Неодамна, 25-годишниот младич претрпува целосна срцева трансплантација по која повеќе […]