Ознака: Мијалков

Вести

Мијалков: Мицкоски не е достоен да го води ВМРО-ДПМНЕ

Денеска се засили притисокот врз Мицковски во медиумите. Изложен е од препознатливите членови на критика за загубените избори и за неговото однесување на медиумите деновиве. Не ретко се споменуваат спорните […]

Вести Македонија

Се слушаа нови бомби за „Титаник“

Ова се материјали за местењето на изборите. Никола Груевски и Никола Тодоров телефонски го информираат новинарот Латас како тече договарањето во ДИК, односно за тоа какви инструкции ќе примат и како […]

Издвојуваме

Дали е Александар Трајковски човек за веза?

Нашата редакција има богата архива. Според нашите истражувања Александар Трајковски, човекот кој што беше забележан со Груевски во Будимпешта, е мошне важна фигура која се појавува секогаш во близина на […]

Вести

Мијалков на рочиште во суд донесен со три комбиња полни со специјалци

Денеска Мијалков прв пат беше донесен од истражниорт затвор во судот на рочиште за „Трезор“, девет дена откако беше притворен. И тоа си три џипови специјалци. Сцена како во филмовите […]

Коментари

Груевски со азил во Будимпешта, Сашо во притвор. Кој е следниот?

Груевски со азил во Будимпешта, Сашо во притвор. Кој е следниот? Македонија со сменета политичка слика во само еден ден. Зошто?  Повеќе од јасно е дека нема да има милост […]

Избор на уредникот

Кој е Јордан Камчев – како растеше неговата „Империја“?

Како Орце Камчев стана најбогат македонец и според угледниот Форбс, кој го процени на 23 милиони евра. Сега го истражува СЈО а тој и неговите најблиски соработници се зад решетки […]

Вести

Мијалков: Мицковски ти си лицемер и привремен претседател

По вторпат во две недели, односно откако беше исклучен од партијата, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на октроираниот „претседател“ […]