Ознака: мијалник

Занимливости

Дали се чувствува непријатен мирис од мијалникот или лавабото?

Нема ништо полошо од непријатниот мирис од мијалникот или лавабото. Некој веднаш ќе прибегне кон хемиски препарати, додека повеќето забораваат дека ваквите постапки влијаат на квалитетот на подземните води. Со […]

Занимливости

Проверете дали го имате во кујната: За што служи овој скриен дел од мијалникот?

Одредени модели на мијалници во горниот агол имаат дел за кој многумина не знаат за што се користи. За што станува збор? Овој дел може да се користи за вградување […]

Живот

Kупатилото е скоро готово: Нуркачите извадија мијалник од дното на Охридско Езеро

Нуркачот Никола Паскали продолжува со вадење елементи од купатило од дното на Охридско Езеро. Денес тој на Фејсбук постира фотографии од умивалник кој е најден и извлечен од дното на […]

Занимливости

Ставил маица натопена во оцет на мијалникот: Погледнете ја разликата еден час подоцна

Веројатно многу ви смета кога некои дамки на мијалникот и останатите површини не можете лесно да ги отстраните.Но, во продолжение ви претставуваме природно решение со кое лесно и делотворно ќе […]