Ознака: младоженец

Занимливости

Веднаш по венчавката, младоженецот погледна во телефонот, а тоа ја промени неговата судбина

Судбината понекогаш знае да си поигра со луѓето на неверојатен начин. Доказ за ова е токму и приказната на 57-годишниот Ричард Парсел од Англија. Мажот долго време ја подготвувал свадбата […]

Сцена

Дарко Лазиќ дошол да пее на свадба, но таму го дочекало непријатно изненадување

Пејачот Дарко Лазиќ е очигледно вистински скандал мајстор и не планира да се промени. Тој неодамна бил ангажиран како пејач на една свадба. На почетокот се чинело дека е сѐ во […]

Живот

Младоженец избегал од венчавка поради бизарна причина

Индиец ја откажа својата свадба затоа што нејзиното сиромашно семејство организирало да има само вегетаријански закуски на трпезата, пишува порталот „Аутлук“.Свадбената церемонија требало да се одржи во Кулхеди, во сојузната […]

Видео

Сите на свадбата зјапаа во презгодната невеста, но кога младоженецот ја соблече кошулата на првиот танц, сите останаа без текст!

Каков фраер…Сите на свадбата зјапа  во  презгодната невеста, но кога младоженецот ја соблече кошулата на првиот танц, сите останаа без текст! Погледнете за што се работи:Сите на свадбата зјапа  во  […]

Занимливости

Зошто невестата стои од левата страна на младоженецот?

Обичај е на денот на венчавката невестата да стои од левата страна на младоженецот. Дали знаете зошто е тоа така?Оваа традиција потекнува од времето кога браковите биле договарани, а киднапирањата […]

Видео

Младоженец го дочекал ХОРОР откако се појави непоканет гостин облечен како…

На интернет осамна видео на кое се гледа пеколна свадба за една невеста, кога се појавува непоканет гостин.Откако младенците го кажале судбоносното „да“, пред да почне забавата се случи инцидент. […]

Видео

ВИДЕО: Кога бабата ја виде венчаницата на својата внука, за малку не доживеа инфаркт, А како и не би…?!

Кога бабата ја виде венчаницата на својата внука, за малку не доживеа инфаркт…Овие двајца млади набрзина донеле одлука да се венчаат. Младоженецот добил повик за воена служба во Авганистан и […]