Ознака: младост

Здравје

Тие носат вечна младост: Зошто е многу важно да јадете киви?

Кивито се нарекува и растение на вечна младост и здравје затоа што содржи многу витамини, минерали и други супстанции кои имаат корисен ефект врз човечкото тело. Така, во 100 грама […]

Македонија

Доцна синоќа изгаснат големиот шумски пожар над велешкото езеро “Младост“

Доцна синоќа, околу 22:30 часот изгаснат е големиот шумски пожар над велешкото езеро “Младост“, во кој по 11 часа дивеење на огнената стихија од која постоеше опасност да се зафатат […]

Сцена

Секси и провокативна: Благица Павловска во младоста

Благица Павловска е една од најпопуларните македонски фолк пејачки, која зад себе има неколку децениска кариера.Но, покрај песните таа е препознатлива и по својот провокативен стил, кој го негува уште […]

Сцена

ФОТОГРАФИЈА СТАРА 25 ГОДИНИ: Погледнете како изгледал Тони Михајловски со коса!

Тони Михајловски на Фејсбук објави фотографија од младоста со која предизвика позитивни коментари кај фановите и пријателите.Популарниот актер ја објави фотографијата за која вели дека е од пред 25 или […]