Ознака: млад живот

Црна хроника

Тешка сообраќајка однесе уште еден млад живот

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија синоќа откако товарно возило излета од пат. “Курир“ информира дека во 18:48 часот е пријавена сообраќајна незгода во селото Дрма, на регионален […]

Вести

Грешна дијагноза зеде живот: Млада девојка почина од слепо црево

Министерот за здравство Арбен Таравари треба да сноси одговорност за комплетниот хаос во здравството кој од ден на ден носи се повеќе човечки животи – ова се реакциите на граѓаните […]