Ознака: многу повредени

Свет

Преполни болници по експлозијата во Бејрут: Вирови од крв во чекалните

Најмалку 10 лица загинаа денес во две експлозии што се случија во пристаништето во Бејрут. Според првите информации, пожарот го зафатил магацинот за муниција, кој потоа експлодирал, а причината за инцидентот […]

Црна хроника

Трагедија, поголема отколку што се пренесуваше во првите моменти-13 загинати и петмина во животозагрозувачка состојба

Има голем број повредени, 13 се загинати, а петмина се во сериозна животозагрозувачка состоба. Најголем дел од повредените и загинатите се од Гостивар. Ги посетив семејсвата, не се моменти за […]

Македонија

Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, се преврте автобус-има многу повредени и жртви?!?

Автобус на „Дурмо турс“ полн со патници (повеќе од 50) се преврте на автопатот Тетово-Скопје кај Карпалак околу 17 часот, но од МВР се уште нема официјални информации за евентуални […]