Ознака: многу топло

Вести Македонија

Многу топло, со локален пороен дожд и грмежи попладне

Времето во земјава денес ќе биде променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди, а попладне претежно во северните делови со локален пороен дожд и грмежи. Макисмалната температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Денес сончево и многу топло, од недела попладне дестабилизација

Времето во земјава денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 11 до 20, а максималната од 31 […]

Вести Македонија

Сончево и многу топло со локална облачност и температура до 41 степен

Во Македонија времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи помеѓу 14 и 23, а […]