Ознака: МНР

Вести

Пред една недела не им чинеше и правеа циркуз со неизмиен мерцедес, сега го возат турскиот МНР

Како меур од сапуница се распрсна евтината пропаганда на СДСМ. Пред една недела правеа спектакл од неизмиенот мерцедес, а денеска во истиот мерцедес се вози турскиот министер за надворешни работи […]

Вести

Алаѓозовски избркал од работа тројца професионалци за да направи место за партиски кадри

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски денес избркал од работа тројца вработени проефесионалци од министерството за култура, противправно прекинувајќи им ги законските договори кои траат до крајот на годината.Немало посебно образложение […]

Вести

Македонија ќе добие заменик МНР кој не признава половина од нејзината територија, ова е опасно решение за унитарноста

Не стивнуваат реакциите во јавноста и кај експертите по предлогот на СДСМ Арта Точи од партијата на Зијадин Села да биде именувана за заменик министер за надворешни работи. Медиумите вчера објавуваа […]

Вести

Даштевски: Македонија ќе добие заменик МНР кој не признава половина од нејзината територија

Не стивнуваат реакциите во јавноста и кај експертите по предлогот на СДСМ Арта Точи од партијата на Зијадин Села да биде именувана за заменик министер за надворешни работи. Медиумите вчера објавуваа […]

Вести

Албанскиот амбасадор повикан на разговор во МНР

По повод зачестените навредливи изјави и коментари од официјални лица на Република Албанија, насочени кон Република Македонија и нејзините граѓани, вчера во Министерството за надворешни работи на Република Македонија беше […]

Вести

Албанскиот амбасадор повикан во МНР поради зачестените навредливи изјави од официјални лица на Република Албанија

По повод зачестените навредливи изјави и коментари од официјални лица на Република Албанија, насочени кон Република Македонија и нејзините граѓани, вчера во Министерството за надворешни работи на Република Македонија беше […]

Вести

Сочувство од МНР за загинатите и повредените во Санкт Петербург

Министерството за надворешни работи на Република Македонија изразува сочувство за семејствата на загинатите и повредените во експлозијата што денеска се случи во Санкт Петербург, Руска Федерација.Од Министерството за надворешни работи […]

Вести

Сочувство од МНР за загинатите и повредените во Санкт Петербург

Министерството за надворешни работи на Република Македонија изразува сочувство за семејствата на загинатите и повредените во експлозијата што денеска се случи во Санкт Петербург, Руска Федерација.Од Министерството за надворешни работи […]