Ознака: МНР

Вести

МНР со сочувство и информации околу безбедноста на македонските граѓани во Ница

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичкиот напад во Ница, Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го […]

Вести

Попоски оствари средба со делегација на Парламентарното Собрание на НАТО

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска имаше средба со делегација на Парламентарното Собрание на НАТО.На средбата, како што соопшти МНР, станало збор за процесот на евро-атлантските […]