Ознака: мобилен телефон

Технологија

Забележувате нешто сомнително? Ова се знаците дека мобилниот ви е хакиран

Се појавија чудни апликации Многу добар знак на „инфекција“ е наоѓањето инсталирани апликации што не сте ги инсталирале вие. Апликациите што не сте ги инсталирале вие доаѓаат од други апликации […]

Технологија

Пет знаци кои укажуваат дека нешто не е во ред со батеријата на вашиот телефон

Пет знаци кои укажуваат дека нешто не е во ред со батеријата на вашиот телефон Препознавате некој од овие знаци? Можеби нешто не е во ред со батеријата на вашиот […]

Занимливости

Пилот објаснува зошто е важно да вклучите “airplane mode” во авион

Конечно е одговорено едно од најчестите прашања кои ги мачат вљубениците во мобилни телефони додека летаат со авион – што ќе се случи ако не вклучам “airplane mode” на мобилниот? […]

Вести

Мајка си ги продала близначињата за да исплати долгови и да си купи мобилен: Тогаш се појави таткото со уште поужасен чекор!

Изреката „крвта не е вода“ не значи ништо за оваа жена. Парите, за неа, се поважни од било што, па дури и од родените деца. Новопечената мајка од Кина ги […]

Технологија

Ако имате ваков мобилен телефон нема да можете да користите Фејсбук

Компанијата Фејсбук потврди дека нивната апликација нема да ја прединсталира на новите апарати на Хуавеј. Кинеската компанија Хуавеј е под американски санкции, воведени поради безбедносна сигурност и тоа среде трговската […]

Занимливости

Со мобилен телефон сакале да ги снимаат поплавите, па се удавија

Најмалку 17 лица загинаа, а 74 се повредени во големите поплави што ги зафатија јужните делови на Иран. Според иранската државна телевизија, најголемиот број од загинатите настрадале додека се обидувале […]

Живот

Не гледајте долго во мобилниот навечер во темница!

Според резултатите од истражувањето кое го направи истражувачкиот тим од Универзитетот во Толедо, синото светло може да ги трансформира очните молекули во клетки-убијци. Тоа е уште една причина повеќе зошто […]

Сцена

Фатена жива, ова го снимивме на екранот на нејзиниот мобилен

Јелена Карлеуша на снимање на емисија пристигна во длабоки скапоцени чизми со знак на долар и облечена во зелен фустан. Пејачката со сериозен израз на лицето и темни очила излезе […]