Ознака: мобилен

Технологија

Овие грешки ги правите со мобилните телефони, а со тоа изгледате некултурно и приватно и професионално

Денес сè повеќе луѓе се корисници на паметни мобилни телефони. Колку што се тие интересни за нивните сопственици, толку знаат да предизвикуваат зависност и занесеност, па не ретко се причина […]

Технологија

Јапонци измислија мобилен совршен за Дара Бубамара: Оваа технологија нема да ви дозволи да се снимате голи и да правите секси селфи

Јапонската компанија Тон Мобил создаде телефон опремен со вештачка интелигенција што знае кога корисникот се обидува да сними „секси селфи”. Имено, ако програмата регистрира голо тело, самосликот нема да биде […]

Љубов и секс

Ако вака го држи мобилниот сигурно ве изневерува!

Доколку се сомневате дека партнерот ве изневерува ова се знаци кои го откриваат. Да се открие неверство не е лесно. Но секако технологијата е од голема корист. Постојат сигнали кои упатуваат […]

Црна хроника

Хаос во Центар: Со нож му се заканувале на малолетник за да им го даде мобилниот

Петнаесет годишно дете било мета на разбојници вчера вечерта околу 22:50 часот на булеварот „Кочо Рацин“ во близина на О.У. „Димитар Миладинов“ кога  три непознати лица му одзеле мобилен телефон.-Сторителите […]

Живот

МУ ЕКСПЛОДИРАЛ МОБИЛНИОТ ВО ЏЕБ: Одеднаш се вжешти телефонот и почувствував…

Гарет Клир (36) од Велика Британија доживеа страшна несреќа кога неговиот Ајфон експлодирал по пад од велосипед. Последиците по оваа експлозија се тешки изгореници на неговиот бут и ногата.Несреќниот маж […]

Занимливости

Поминаа 40 години од првата употреба на мобилен телефон

До денес поминуваат 40 години откако за прв пат е направено првото јавување на мобилен телефон. Пред 40 години мобилните чинеа 3.500 долари а денес мобилната телефонија има 6 милијарди […]