Ознака: мода 2020

Мода

Топли, удобни и елегантни: Овие панталони ќе бидат апсолутен хит оваа сезона

Постојат неколку модни парчиња без кои не можеме да ја замислиме својата гардероба без оглед на сезоната во која се наоѓаме и трендовите кои истата ги носи. Покрај класичната кошула, […]

Мода

Нов кул тренд кој го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете

Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови. Но, ова лето дизајнерите повикуваат да ги нагласите – зглобовите! […]