Ознака: мода

Мода

Интернетот е згрозен поради овој детаљ на лицето на моделите: “Жени, пуштете ги своите мустаќи”

Американскиот произведувач на женски бричеви “Billie” продолжува со храбрите кампањи кои имаат за цел не само да го продадат производот, туку и да ја променат застарената перцепција за влакната на […]

Uncategorized

Облините веќе не се во мода: Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

По толку години во кои владееше трендот на изразени облини и фигури слични на тие што ги има Ким Кардашијан, работите добиваат целосен пресврт. Новиот тренд диктира малку поразлични пропорции. […]

Мода

Ова се најпосакуваните здолништа за оваа есен: Во нив секоја жена изгледа феноменално

Овие три парчиња се одлична инвестиција оваа есен. Со ваквите здолништа, секој стајлинг ќе изгледа интересно, а она што е најдобро е дека можат да се комбинираат со многу работи […]

Мода

Четири работи кои треба да ги знаете ако се одлучите да имате боб фризура

Неколку сезона наназад боб е дефинитивно најпопуларната фризура која се поголем број жени решиле да ја пробаат и да направат промена. Меѓутоа, една од основните дилеми на жените кои досега […]

Мода

Стилски модни комбинации во кои доминираат чизмите над колена

Чизмите се нашите омилени модни додатоци за време на зимите, а титулата за најатрактивен модел и оваа сезона им припаѓа на високите чизми. Модните куќи и познатите брендови нудат елегантни, […]

Сцена

Што се случува со кралицата на модата: Нова модна катастрофа на Викторија Бекам

Порано ја напаѓаа дека се облекува премногу едноставно, па познатата дизајнерка сега отиде во друга крајност. Таа претежно се појавуваше во еднобоен аутфит, а најчесто во црно од глава до […]

Мода

Розов мек капут за разбивање на есенската монотонија

Иако времето и понатаму е прекрасно како за есен, ладните температури полека но сигурно пристигнуваат, па затоа е и време да го освежиме својот гардеробер со атрактивни и истовремено удобни […]

Мода

Модни предлози како да ги комбинирате патиките со лежерните есенски изданија

Без разлика дали планирате да одите на кафе во центарот на градот или да одите на патување, патиките се логичен, удобен, а во последно време и многу тренди избор за […]

Мода

Есенски тренд аларм: Пуфкасти ракави во сите комбинации

Трендот ненаметливо започна во сезоната пролет/лето, но се чини дека дефинитивно ќе завладее оваа есен – пуфкастите ракави кои ќе ги видиме во сите можни комбинации – на маици, блузи, […]

Мода

Карираниот капут е безвременско парче

Иако понекогаш зборот “класика” во модната индустрија со себе ја влече титулата на веќе видени парчиња, нејзината најголема предност е во сестраноста, што значи дека, иако безвременските парчиња ќе се […]