Ознака: мода

Мода

Бои што ќе бидат хит ова лето: Дали сте подготвени за овие храбри комбинации?

Оваа модна сезона, боите се враќаат на модната сцена. Трендовите кои ги најавуваат дизајнерите, модните блогерки и инфлуенсерките вклучуваат мноштво светли бои, па дури и нивна меѓусебна комбинација. Станува збор […]

Мода

Ниедна жена со стил повеќе не ги носи: 5 парчиња кои модните експерти ги оценија како тотален „аут“ оваа пролет

Модата се менува со молскавична брзина, па некои парчиња кои до вчера беа „ин“, денес не се на листата на пожелни парчиња. За да избегнете правење грешки, послушајте ги модните […]

Мода

ОВА ТРЕБА СЕКОЈА ЖЕНА ДА ГО ЗНАЕ: Еве како струкот да ви изгледа послаб со само еден детаљ!

Ременот е повторно една од водечките додатоци, а пролетната сезона е незамислива без неа. Овој моден детал може целосно да ја трансформира женската фигура, па затоа толку брзо го зазеде […]

Мода

Интернет корисниците се шегуваат со модниот бренд на интернет, фотографиите се урнебесни

Светот на модата некогаш знае да биде суров, а интернетот не простува толку лесно. Екипата на социјалните мрежи одлично се забавува фотографирајќи се во фустани од брендот „Таргет“, а фотографиите […]

Мода

Нов моден тренд: Белите комбинезони како замена за венчаниците

Секоја идна невеста има многу грижи при планирањето на сопствената венчавка. Постојат неколку детали што треба да се доведат до совршенство, така што на тој ден сите гости, и самите […]

Мода

Нов моден хит ќе ви го олесни животот со маска. Секој ги носи и сè повеќе дизајнери ги произведуваат

Уште кога маските за лице станаа составен дел од секоја облека, дизајнерите се инспирирани да создаваат нови модели, како и додатоци за овој заштитен и моден додаток. Веќе пишувавме за […]

Мода

Кожните панталони се апсолутен хит и оваа зима: Еве како да ги носите без грешка

Сите парчиња изработени од кожа и оваа зима позиционираат високо на модната листа, а најпопуларното парче се секако – панталоните. Тие веќе неколку години се во тренд, а така ќе […]