Ознака: мода

Сцена

Џеј Ло зададе домашната задача по стил, нема да можете да ги тргнете очите од фустанот што го носи

Иако во последно време ја гледаме во спортски изданија, Џеј Ло успева да нè воодушеви и со елеганција. Џеј Ло, која се смета за модна икона на денешницата, прикажа совршен […]

Мода

Ова се трите принтови што ќе бидат најпопуларни во 2020 година

Еднобојната облека никогаш не излегува од мода, но некогаш треба да ја разбиете монотонијата со интересни принтови што имаат многу пооригинален изглед од монохроматските комбинации. Според дизнајнерите, овие принтови ќе […]

Мода

Оваа боја на коса ќе биде најмодерна во 2020-та година

Експертите тврдат дека една од најактуелните бои на коса следната година ќе биде една необична нијанса, идеална за сите дами кои отсекогаш сакале да прејдат во таборот на русокосите, но […]

Сцена

Ваков фустан стои само на совршена фигура, Северина повторно блеска

Како и сите други славни жени, така и Северина, се случува да направи модно промашување. Но, најчесто, пејачката изгледа совршено. Така е и сега, во овој фустан кој одлично стои […]

Мода

6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

Почетокот на новата деценија ќе биде светол благодарение на дизајнерите. На модните писти има неверојатен број спектакуларни комбинации на бои, а во текот на 2020 година ќе доминираат модните експерименти, […]

Мода

Интернетот е згрозен поради овој детаљ на лицето на моделите: “Жени, пуштете ги своите мустаќи”

Американскиот произведувач на женски бричеви “Billie” продолжува со храбрите кампањи кои имаат за цел не само да го продадат производот, туку и да ја променат застарената перцепција за влакната на […]

Uncategorized

Облините веќе не се во мода: Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

По толку години во кои владееше трендот на изразени облини и фигури слични на тие што ги има Ким Кардашијан, работите добиваат целосен пресврт. Новиот тренд диктира малку поразлични пропорции. […]

Мода

Ова се најпосакуваните здолништа за оваа есен: Во нив секоја жена изгледа феноменално

Овие три парчиња се одлична инвестиција оваа есен. Со ваквите здолништа, секој стајлинг ќе изгледа интересно, а она што е најдобро е дека можат да се комбинираат со многу работи […]