Ознака: мода

Мода

Накит кој ќе внесе гламур во вашиот стил

Гердан Не е грешка кога ќе кажат дека дијамантите се најдобри пријатели на жените. Секогаш имајте еден елегантен гердан, кој ќе ја разбие монотонијата доколку изберете едноставна комбинација. Нараквица Нема […]

Мода

Вивиен Вествуд ја повика Кејт Мидлтон да купува помалку облека

Британската модна креаторка Вивиен Вествуд, убедена еколошка активистка, ја повика сопругата на принцот Хари, сега војводата од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, значи војвотката од Кембриџ, поради зачувување на околината, да не […]

Сцена

Викторија Бекам со ќерката на Њујоршката модна недела!

Викторија Бекам е видена на аеродромот во Њујорк со ќерката Харпер Севен. Славната креаторка на Твитер објавила дека патува во Америка за да присуствува на едно од најзначајните модни случувања, Њујоршката […]

Мода

5 Зимски дневни комбинации

Ако денешните срамежливи сончеви зраци ве намамија да излезете надвор и да испиете кафе со вашите пријателки, не заборавајте да се стоплите и да изгледате убаво. Одберете ги внимателно парчињата […]

Сцена

Неверојатна трансформација во Пред и Потоа

Стилистот Небојша Пешевски повторно не изненади со комплетно нова трансформација. Новата кандидатка во рубриката Пред и Потоа доби комплетна трансформација. Перфектно избраната фризура во комбинација со одлична шминка на нашата […]