Ознака: модел

Вести

Таен извештај на британската влада: Короната ќе направи многу проблеми во зима

Таен извештај на британската влада: Короната ќе направи многу проблеми во зима Во извештајот на британската влада што ненамерно беше објавен во јавноста било прикажано најлошто разумно можно сценарио, кое […]

Вести Инстаграм

Коронавирус: Бјанка Добриу модел од Болоња, позитивна и по 57 дена (и шест тестови)

Коронавирус: Бјанка Добриу модел од Болоња позитивна и по 57 дена (и шест тестови) Таа во болница била примена на 28 февруари, во Болоња со симптоми на коронавирусот. Веќе од […]

Инстаграм Фото

Наоми Кембел со провокативна фотографија на граница на блокирање на Инстаграм

Наоми Кембел (1970 година) по потекло е од Британија. Случајно е откриена за време на шопинг во Лондон. Ја започнува нејзината кариера во 1980 година и веднаш се појави на […]

Most beautiful girls Фото

Душица Андоновска – галерија

Бидејќи деновиве е актуелна по социјалните мрежи и по интернет порталите како девојка на Карачиќ, хрватскиот ракометен репрезентативец, решивме да ви приближиме една галерија за Душица Андоновска. Ова е според […]

Занимливости

Тој шармира сѐ околу себе: 4-годишно дете со Даунов синдром работи како модел

4-годишниот Рајли Бакстер од Кент, Велика Британија е толкав шармер што полека, но сигурно гради манекенска кариера. Детето е родено со Даунов синдром, а со околината комуницира со помош на […]

Мода

Најпопуларниот пролетен модел на блуза за 2019 година

Секоја година, благодарение на социјалните мрежи, имаме можност да видиме како одредени парчиња облека се издвојуваат во однос на другите и стануваат едни од најбараните ширум светот. Токму тоа во […]

Технологија

Најбрзиот мотоцикл во светот во 2020 година ќе биде електричен

Производителот на мотоцикли „Кертис“ конечно ќе го реализира својот концепт на електричен мотоцикл, кој ќе влезе во масовно производство. Компанијата најави два нови модели, кои претставуваат комерцијални верзии на нејзиниот […]

Сцена

Викторија Сикрет ја ангажираше првата манекенка со кожни неправилности

Вини Харлоу, сега веќе светски познатата манекенка со необичен изглед, стана едно од зашититните лица на Викторија Сикрет и ќе можеме да ја гледаме на ревијата во ноември, оваа година. […]