Ознака: модна куќа

Мода

Француската модна куќа повеќе нема да користи кожа од егзотични животни

Француската луксузна модна куќа Шанел, стана првата куќа со висока мода, која повеќе нема да користи кожа од крокодили и змии за свои креации. Оваа мерка најпрво ја поздравиле групите […]

Мода Свет

Се продава модната куќа “Версаче“

Италијанскиот весник „Кориере дела сера“ објави денеска дека најверојатно утре ќе биде објавата за продажбата на модната куќа “Версаче“. Повикувајќи се на неименувани извори, весникот тврди дека Донатела Версаче, сестра […]

Мода

Се продава модната куќа „Версаче“

Италијанскиот весник „Кориере дела сера“ објави денеска дека ќе се продава модната куќа Версаче, а најверојатно објавата ќе биде утре. Повикувајќи се на неименувани извори, весникот тврди дека Донатела Версаче, […]