Ознака: модри патлиџани

Кулинарство

Велешки пинџур

20-25 поголеми пиперки (од тоа 5 лути) 1 килограм домати 2 модри патлиџана 8 чешниња лук 1 рака толчени ореви масло сол Измијте ги пиперките и испржете ги на маслo. […]

Кулинарство

Мусака без месо

4 модри патлиџани 1 ½ кг домати 500 г парчиња сирење 5 пиперки исечени на парчиња 3 исечени главици кромид 2 лажици исечен магдонос 5 исечени чешниња лук 1 лажица […]

Живот

Летниот одмор е пред вас, бидете подготвени: За само 2 недели изгубете 8 килограми

Заборавете на сѐ што сте пробале досега и во наредните 2 недели придржувајте се до оваа лесна и ефикасна диета. За само две недели би требало да ослабнете дури 8 […]