Ознака: МОЖНИ НАПАДИ

Вести

Предупредување за можни напади на аеродроми и нуклеарки во Британија

Аеродромите и нуклеарните централи во Велика Британија добиле наредба за преземање зајакнати безбедносни мерки поради опасност од терористички напади, објави денеска лондонскиот весник „Телеграф“.Според весникот, британските разузнавачки служби имаат сознанија […]