Ознака: мозочен удар

Занимливости

Вистинита приказна: „Доживеав мозочен удар на 26 години. Кога ме пуштија од болница, не знаев…“

Приказната на авторот Џонас Кофлер е вистинита, потресна и ќе ве замисли, а ако сте доволно храбри ќе ви ги отвори и очите.Кофлер како млад ја добил работата од своите […]

Живот

Доколку си легнувате рано, тогаш тоа е ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ЗНАК!

Имено, експертите  откриле дека луѓето кои  порано  си  легнуваат почесто страдаат  од висок крвен притисок. Тие исто така, имаат  поголема шанса да се будат во текот на ноќта.Експертите велат  дека […]

Балкан

СВАДБАТА СЕ ПРЕТВОРИЛА ВО ТРАГЕДИЈА: Одеднаш и` се слошило. По неколку минути…

Исклучително трагичен настан ја потресе јавноста денеска. На една свадбена церемонија во селото Лукавица, на еден од гостите на свадбата му се слошило, па починал на лице место.Имено, 28-годишна жена […]

Живот

НА ОВОЈ НАЧИН на секој можете да СПАСИТЕ ЖИВОТ: Нема да верувате КАКО може да спречите СИГУРНА СМРТ

За да помогнете на личност која доживеала мозочен удар, во лежечка положба боцнете ја со игла на сите прсти на раката, и двете ушни школки, да потече крв.Смртта како последица […]