Ознака: молитвен појадок

Македонија

Бујар Османи во неколкудневна работна посета на Вашингтон

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи оваа седмица ќе престојува во неколкудневна работна посета на Вашингтон. Во рамките на посетата Османи ќе учествува и на традиционалниот […]

Вести

Македонска бизнис-делегација на 65-тиот Молитвен појадок во Вашингтон

Светската бизнис и политичка елита, на чело со новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, традиционално го одбележа најеминентниот глобален собир – 65-тиот Молитвен појадок во Вашингтон.Годинава, меѓу одбраното друштво од над […]