Ознака: молови

Вести

Мерките се олабавуваат, почнаа со работа моловите, обложувалниците, стоматолошките ординации

Мерките во земјава почнаа да се олабавуваат, а од вчера согласно одлуката на Влада почнаа со работа дел од моловите, спортските обложувалници и автошколите. Веќе од вчера преку центрите за […]

Вести

Сеуште нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани

Сеуште нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани МЗ испрату соопштение дека денеска Комисијата за заразни болести одржала состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните […]

Вести

Официјално: Нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани во Македонија

Министерството за здравство информираше дека денеска Комисијата за заразни болести одржала состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните мерки за превенција и заштита од ширење на коронавирусот. […]