Ознака: момо

Занимливости

Родители внимавајте: Момо се појавува среде „Пепа Прасе“ и „Фортнајт“

Последниве денови многу мајки пријавуваат дека на многу детски видеа на „Јутјуб“ и „Јутјуб кидс“ се појавува ликот Момо. Видеата започнуваат нормално и не изгледаат сомнително. Момо се појавува по […]

Технологија

Нова заразна игра на „Гугл“ по повод Ноќта на вештерките

По повод Ноќта на вештерките, Google промовираше видео игра во која мачката Момо има задача да го спаси Училиштето за магии од духови.Играчите ѝ помагаат на слатката мачка да ги […]