Ознака: момчиња од Тајланд

Меѓународен фудбал

ФИФА ги покани момчињата од Тајланд на финалето на Мундијалот

Моментално најпознатиот младински фудбалски тим на светот, дечињата кои се заробени во пештера во Тајланд, повикани се на финалето од Светското првенство во фудбал. ФИФА упати повик до дечињата кои […]