Ознака: монструозно убиство

Сцена

Нов доказ кој води до убиецот на Јелена: Ќерката откри што и дала нејзината мајка, а тоа е пронајдено до нејзиното мртво тело

Инспекторите уште од првиот ден се сомневаат дека Зоран знае некои информации во врска со убиството на Јелена.Зоран Марјоновиќ (38), сопругот на брутално убиената Јелена Марјановиќ (33). Повторно е сослушан […]

Сцена

Убиецот на Јелена е од семејството: Полицијата ги притисна нив двајца…

Убиството кое го потресе регионов се случи пред пет месеци, а уште никој не е осомничен и приведен.Полициските оперативци завчера им соопштија на Милош и Владимир Марјановиќ дека знаат дека […]

Балкан

БИЛА ОПСЕДНАТА СО ЦРНА МАГИЈА: Наташа и ги ископала очите и ѝ ги исекла ушите на тетка и, а потоа…

Наташа Николчевиќ (28) од Белград е уапсена во саботата по монструозното убиство на својата тетка Драгиња Николчевиќ (80) на која со нож и ги ископала очите и ѝ ги отсекла […]