Ознака: монструозно

Црна хроника

Монструозно: Со запалка му ги горел стапалата, па до смрт го претепал својот двегодишен син

Итлијанската полиција соопшти нови детали за убиството на двегодишното дете, кое до смрт било претепано од својот татко, пред два дена во семејниот дом во Милано. На убиецот, А.Х. (25) […]

Вести

НАЈБРУТАЛНО ДОСЕГА – ИД фрли живи луѓе во врел катран

Терористите на Исламската држава на брутален начин погубија шест лица така што ги фрлија во буре со врел катран.Како што јавуваат светските медиуми, овој монтруозен случај на погубување се случил […]