Ознака: мостови

Вести

Завршува проектот за реконструкција на мостовите на Коридорот 10

На местото викано Кула на автопатот Велес – Катланово денеска ќе биде одбележано завршувањето на проектот за реконструкција на мостовите на Коридорот 10.На настанот најавено е присуство на министерот за […]