Ознака: мост “Гоце Делчев“

Македонија

Нов привремен сообраќаен режим на мост “Гоце Делчев“

Нов привремен сообраќаен режим се воведува денес на мостот “Гоце Делчев“ во Скопје при што сообраќајот на потегот од Мавровка кон Влада ќе се одвива во една сообраќајна лента, а […]

Македонија

Промена на сообраќајниот режим на мостот „Гоце Делчев“

Поради влегувањето во нова фаза на градежните активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост Гоце Делчев во двата правци“, од утре ќе има промена во сообраќајниот режим […]

Македонија

Хaoсот на мостот “Гоце Делчев“ ќе трае 40 дена

Возачите и утрово “заглавиja“ кај мостот “Гоце Делчев“ среде центарот на Скопје. Сообраќајниот хaoс кој ги peволтира возачите и поради кој, како што велат, доцнат на своите работни места, ќе […]

Живот

Овој викенд привремен сообраќаен режим на мостот “Гоце Делчев“

Градот Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување комплексни градежни активности во сабота и во недела на мостот “Гоце Делчев“ ќе биде воведен привремен сообраќен режим. Во сабота (06.07.2019 година) […]

Македонија Црна хроника

БМВ се заби во оградата на мост “Гоце Делчев“

БМВ со скопски регистарски таблички вчера попладне 17:20 удрило во оградата од мостот “Гоце Делчев“во Скопје. Во возилото биле возачот и двајца сопатници. Тројцата повредени од возилото побарале помош во […]