Ознака: мост

Живот

Денес и утре на мостот „Гоце Делчев“ привремен сообраќен режим

На мостот „Гоце Делчев“ денес и утре заради изведување комплексни градежни активности ќе биде воведен привремен сообраќен режим. ,,Поради изведување градежни активности за реконструкција на дилатационите фуги на мостот денеска во […]

Живот

Привремен сообраќаен режим на мостот “Гоце Делчев“

Денес и утре на мостот “Гоце Делчев“ ќе биде воведен привремен сообраќен режим поради изведување комплексни градежни активности. – Поради изведување градежни активности за реконструкција на дилатационите фуги на мостот […]

Uncategorized

Се сруши мост во Кина: Автомобилите паднаа во реката за само неколку секунди

Две лица се водат за исчезнати откако се сруши мост во Кина, а неколку возила за самонеколку секунди завршија во вода. Полицијата соопшти дека воутринските часовисе сруши мост со сообраќајницадолга […]

Вести

Висечки мост падна – 11 загинати меѓу нив и деца

Најмалку 11 лица загинаа, а неколку се повредени кога падна висечки мост во рурален дел на Колумбија, јавуваат локалните медиуми.  Несреќата се случила во близина на селото Виљависенсио кога мостот […]